Öğrencilerimizin Yargıtay, Danıştay, Sayıştay,Anayasa Mahkemesi ve Anıtkabir Ziyareti

الكاتب: nazim.olmez | تاريخ: ١٧ مايو ٢٠٢٢

Fakültemiz Uluslararası Hukuk ve Diplomasi Topluluğu öğrencileri mesleki bilgilerini artırmak ve üst düzey kamu yetkilileriyle doğrudan tanışma imkanı sağlamak onların deneyimlerinden yararlanmak amacı ile 12 Mayıs 2022 tarihinde Yargıtay, Danıştay ve Anayasa Mahkemesi Başkanlıklarına teknik bir gezisi gerçekleştirmiştir.

Öğrencilerimiz kalıplaşmış, bilinen, klasik hukuki bilgi ve düşüncenin ötesinde yaratıcı, farklı düşünen ve hukuku uygulamanın yanı sıra sahip olduğu bilgi ve birikim ile hukuki düzenlemelerin oluşturulmasına katkı vererek, dinamik hukukçular olma gayesiyle yapılan bu gezi öğrencilerimiz için bir fırsat olmuştur. Öğrencilerin değişen ve gelişen dünya koşullarına uyum sağlamaları, güncel mevzuatları takip edebilmeleri açısından bu tarz gezilerin yapılması gerekliliği kanaatindeyiz.

Bu tarz geziler öğrencilerimize teorik bilgileri yanında yerinde gözlem yaparak ve bilginin pratiğe dönüşümünü de tanıma imkanını da bulacaktır. Fakültemiz öğretim üyesi Dr.Taner ŞAHİN'in danışmanlığını yaptığı ve Anıtkabir ziyareti ile taçlanan bu geziden edinilen geri bildirimler, ziyaretin öğrencilerimiz için gayet verimli ve akademik bilgi birikimlerine katkı sağladığı ve saha deneyimi edindikleri yönündedir.

Öğrencilerimize destek sağlayan Ankara Büyükşehir Başkanlığı, Çarşamba Belediye Başkanlığı, İletişim Fakültesi Dekanlığı Başkanlarına ve yetkililerine teşekkürlerimizi arz ederiz.